Nasz blog internetowy

Blog omawiający techniki reklamy

W jaki sposób dobrać właściwy komputer?

by multipresell, category Bez kategorii

Komputery stały się ważną częścią naszego życia, bez z nich coraz znacznie trudniej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy dosłownie robienie opłat. Nic więc dziwnego w tym, że właściwie każdy z nas woli mieć dobry i przyszłościowy sprzęt. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się małe netbooki, czyli laptopy przeznaczone przede wszystkim do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje jednak pytanie czy taki niewielki komputer sprawdzi się także w innych sytuacjach? Jak najbardziej tak, netbooki mimo skromnej obudowy kryją w sobie pełno zaawansowanych technologii zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak na przykład laptopy mogą posiadać sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to głównie 320 albo 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnorakich plików. Kolejną pozytywną właściwością jest mobilność. Wszystkie netbooki mają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą mieć wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i wszelakiego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a też doskonale mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami powinieneś kierować się podczas zakupu laptopa dla miłośnika gier komputerowych? Na naszym rynku multum jest tego typu sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do tworzenia wykwintnych projektów a również do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego też laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim potrzebna jest mocna karta graficzna, najbardziej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą podstawową. Niezbędna jest również własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć wręcz te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. Ponadto laptopy dla graczy to szybkie procesory, w chwili obecnej w ogromnej liczbie przypadków używa się technologię dwu albo trzyrdzeniową. Równie istotna jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi potrafią przesiedzieć przy jednej grze dosłownie kilkanaście godzin, dlatego również matryca nie ma możliwość być zbyt mała. Jeżeli już wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej natomiast strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie bardzo istotną funkcją jest też duża pamięć operacyjna , a ponadto dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis komputerowy poznań.

Comments are closed.